Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Gdzie kupić smartfon Xiaomi Pocophone F1?

W sierpniu 2018 roku odbyła się na targach urządzeń mobilnych w Paryżu światowa premiera Xiaomi Pocophone F1. Kiedy w sklepie stacjonarnym pojawiły się pierwsze sztuki tego smartfona, modele o podobnych parametrach innych marek zaczął na półkach pokrywać kurz. Okazało się, że wnętrze Poco F1 kryje w sobie rozwiązania technologiczne, w jakie wyposażone są najbardziej popularne flagowce, a jego niska cena bezpardonowo kosi konkurencję.

Jakie właściwości kryje w sobie Pocophone? Gdzie kupić obecnie ten model?

Geneza Pocophone 1

Za produkcję i dystrybucję smartfonów odpowiedzialny jest Jai Mani, jeden z byłych szefów Google. Jego zadaniem było stworzenie submarki, mającej nad sobą patrona w postaci Xiaomi, ale będącej odrębną linią sprzedaży. Nazwa smartfona niesie w sobie określony przekaz. Pierwszy człon nazwy - “poco” oznacza “niewielki”. Jak tłumaczył w wywiadzie Mani, Pocophone będący submarką Xiaomi, nie musi kontynuować jej linii sprzedażowej. Konstruując Poco można zacząć od początku, koncentrując się na zbudowaniu smartfona ze sprawdzonych komponentów i technologii. Podstawowym założeniem Jaia Mani było stworzenie flagowca na średnią półkę sprzedażową. Jego projekt odniósł niebywały sukces.

Xiaomi Pocophone F1 - gratka dla amatorów nowinek technicznych

Konstruując Poco F1 inżynierowie skupili się na innowacjach technologicznych, dbając jednocześnie, aby telefon ten był dostępny dla każdego. Stworzyli oni w ten sposób niesamowicie wydajne urządzenie, które przypadło do gustu wielu geekom, polującym na wszelkie nowinki z branży mobilnej. Poco stał się jednym z najchętniej kupowanych telefonów w roku 2018, dzięki atrakcyjnej proporcji jakości do ceny. Około 1500 złotych kosztował pod koniec zeszłego roku nowy Xiaomi Pocophone F1, gdzie sprzedaż podobnie wyposażonego aparatu One Plus 6 oscylowała wokół kwoty 2000 złotych.

Zalety Xiaomi Pocophone F1

Serce Poco F1 stanowi niesamowicie wydajny procesor Snapdragon 845 połączony z układem graficznym Adreno 630. Telefon został obdarzony w 6 GB operacyjnej pamięci RAM i masową pamięć UFS 2.1, dostępną w wariantach 64 GB, 128 GB i 256 GB. Dzięki dwóm gniazdom SIM obecnym na pokładzie Poco, pamięć można zwiększyć wprowadzając do aparatu zewnętrzny dysk.

Produkty Xiaomi online

Aby cały system nie ulegał przegrzaniu podczas przeciążenia, zastosowano unikalną metodę chłodzenia cieczą Liquid Cool Technology. Według opinii ekspertów, metoda ta jest kilkakrotnie bardziej efektywna od wcześniej stosowanych. Tak rozbudowany system wymaga odpowiednio silnego zasilania, dlatego napędem Poco stała się bateria 4000 mAh. Akumulator ten, przy standardowej pracy telefonu, może spełniać swoją funkcję przez dwa dni na jednym ładowaniu. Dobrą wiadomością dla zapalonych geeków są testy, z których wynika, że bateria jest gotowa przetrwać osiem godzin nieustannej gry.

Wady Xiaomi Pocophone F1

Po przeprowadzonych testach za pomocą antutu, Xiaomi Pacophone F1 uplasował się na szóstym miejscu w rankingu Benchmark. Model uzyskał 9,5 punktu, z czego 8 za bardzo dobrą wydajność sprzętową. Poco znalazł się w 1o najlepszych, tuż przed Nubią Z 18 i zaraz za Xiaomi Mi Mix 3. Na forach internetowych dotyczących modelu, około 70% komentarzy to opinie pozytywne, 20% neutralne i około 6% ocen negatywnych. Za największą wadę Poco F1 uznaje się umieszczony na górnej belce, obszerny notch, który zasłania pasek powiadomień oraz uniemożliwia łatwą kontrolę poziomu baterii. Drugim najczęściej wytykanym niedostatkiem jest brak NFC. Moduł ten pozwala na używanie komórki jako karty miejskiej w środkach komunikacji oraz podczas płatności terminalem.

Xiaomi Pocophone F1. Gdzie kupić wybrany model?

Xiaomi Pocophone F1 jest modelem bardzo popularnym, dlatego znalezienie placówki stacjonarnej bądź witryny internetowej oferującej ten produkt nie sprawia dużych trudności. W zależności od zastosowanych wariantów konstrukcyjnych, ceny wahają się od około 1300 do 1600 złotych. Chcąc wybrać telefon odporny na uszkodzenia, warto pokusić się o zakup aparatu z kevralową obudową. Tworzywo to wykazuje się niezwykłą odpornością na działanie środków chemicznych, a także na wszelkie obicia i zgniecenia. Obudowa z kevralu jest pięciokrotnie lżejsza od stali. Do dyspozycji są warianty modelu z pamięcią 64 GB, 128 GB i 256 GB. Poco F1 oferowany jest w kilku odmianach kolorystycznych: stalowo-niebieskim, czarnym, grafitowym oraz czerwonym.

Smartfony Xiaomi kupisz m.in. w sklepie https://kmki.pl/telefony-xiaomi