Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Marka Pocophone jest odpowiedzią Xiaomi na OnePlus, Samsung w segmencie premium.

Czekasz na flagowy smartfon Xiaomi? To nie potrwa długo, mówi dr Jain z Indii.

Poco, nowo ogłoszona sub-marka chińskiego producenta smartfonów Xiaomi, przygotowuje się do debiutu w Indiach wraz z premierą smartfonu, który prawdopodobnie będzie nosił nazwę Pocophone F1. Oczekuje się, że marka Poco doda odrobinę premii do portfolio rodzica Xiaomi, znanego głównie ze swojego budżetu i smartfonów średniej klasy.

W niedawnej interakcji z mediami dyrektor zarządzający Xiaomi Indie Manu Kumar Jain powiedział, że firma pracowała nad smartfonem klasy premium, który nie będzie pochodził z istniejącego portfela firmy, ale nowej oferty zaprojektowanej specjalnie dla indyjskich konsumentów. Mówi się, że telefon ma wygląd, funkcje i specyfikacje premium. Jednak, jak poinformował Jain, będzie to urządzenie dla mas, a zatem, rozsądną cenę tag.

Jai Mani, szef produktów w Xiaomi, i umysł za Poco, niedawno zamieścił tweet z informacją o nowej marce. Według Mani, Poco to projekt zainicjowany przy wsparciu zespołu Xiaomi w celu stworzenia potężnych smartfonów. Jest to mały projekt, który ma na celu stworzenie produktów premium i wykorzystanie zasobów Xiaomi, takich jak łańcuch dostaw, operacje i infrastruktura serwisowa, do dostarczania produktów końcowych.

Dodał, że "tempo innowacji w przemyśle smartfonów spadło, podczas gdy ceny pełzają w górę z flagowymi smartfonami, które przekroczyły granicę 1000 dolarów". Zamierzamy zbudować coś, co wzmocni ten trend."

Chociaż tweet Mani's był bardziej związany z tą marką, nie zawierał żadnych szczegółów na temat pierwszego smartfonu premium w Indiach. Jednak inny tweet z uchwytem Poco Twittera potwierdził, że telefon będzie wyposażony w chipset Qualcomm, prawdopodobnie flagowy Snapdragon 845 system-on-chip. Inne szczegóły, takie jak aparat fotograficzny, bateria, ekran, pamięć RAM, pamięć masowa i cena pozostają spekulacyjne.Opierając się na przecieku udostępnionym przez portal technologii online mysmartprice, PocoPhone F1 będzie wyposażony w 5,99-calowy wyświetlacz FullHD+, baterię 4000mAh, 12-megapikselowe i 5-megapikselowe podwójne kamery tylne, 20-megapikselową kamerę selfie i czujnik linii papilarnych z tyłu. Telefon ma otrzymać trzy konfiguracje pamięci RAM i wewnętrznej pamięci masowej - 6GB/64GB, 6GB/128GB i 8GB/256GB. Podawane są również cztery opcje kolorystyczne - czerwony, szary, niebieski i gradientowy oraz kewlar.

Jeśli chodzi o cenę i premierę, oczekuje się, że telefon będzie dostępny w cenie około 34 000 Rs i zostanie uruchomiony 30 września.