Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Potencjalny patent na kolejną generację Pocophone ma dziurę w ekranie na kamerę selfie

 
Tłumaczenie oparte na nowym "Patencie na Pocophone F2". (Źródło: LetsGoDigital)
Techniczny blog twierdzi, że wykopał nowy patent na telefon, który wygląda podejrzanie jak POCO F1, choć z większą ilością aparatów i wyświetlaczem z dziurką w głowie. Ponieważ projekt ten jest rzeczywiście przypisywany do OEM Xiaomi, może być po prostu możliwe, że niedroga, flagowa, zabójcza marka nie jest przecież martwa.

Wydanie serii Redmi K20 było dotychczas najlepszym dowodem na to, że Xiaomi zrezygnowała z marki POCO, mimo że była ona w stosunkowo młodym wieku. Wyprodukowała ona 1 telefon F1. Ten telefon z 2018 roku, z jego Snapdragon 845 i podwójne tylne aparaty fotograficzne przy stosunkowo niskich kosztach, był dość popularny na premierze. Jednak, ponieważ K20s został uruchomiony w porównywalnych punktach cenowych, może być, że przejęła gdzie F1 był zobowiązany do opuszczenia.

Teraz jednak pojawia się nowa wskazówka, że F1 (znany również jako Pocophone F1) może otrzymać przecież drugą generację. Nowy patent, rzekomo zgłoszony do rejestrów Światowego Urzędu Własności Intelektualnej 6 sierpnia 2019 r., wydaje się pokazywać telefon, który zachowuje podstawowy wzór F1, dodając jednocześnie kilka wyraźnych usprawnień 2019.

Obrazy z patentu rzeczywiście wydają się przedstawiać F1, jeśli wyhodowano co najmniej jeden dodatkowy obiektyw z tyłu aparatu. Jest on umieszczony nad modułem, który wygląda jak złożona podwójna wkładka środkowa z czujnikiem z podwójną kamerą i odciskiem palców z zeszłego roku. 

Wydaje się, że Xiaomi dodał kilka opcji do przedniego panelu tego domniemanego patentu na urządzenie. Może mieć dziurkujący aparat fotograficzny, który jest przedstawiony w każdym górnym rogu. Alternatywnie, jest 3 schemat, w którym ta kamera jest w linii środkowej, jak to przewidziano dla Samsung Galaxy Note 10.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli ten patent okaże się prawdziwy, najbardziej prawdopodobne jest, że będzie przeznaczony na "sztandarową linię budżetową", taką jak Pocophones. Podobno Xiaomi posiada również w swoich pracach zaawansowane projekty dla swoich bardziej zaawansowanych urządzeń przyszłości. Mogą to być m.in. aparaty fotograficzne do samodzielnego montażu pod wyświetlaczem, a także bardziej innowacyjne aparaty z podwójnym dziurkaczem. Jednak to nowe odkrycie nie może być jeszcze traktowane jako konkretny dowód na istnienie jakiegokolwiek rodzaju POCO F2.