Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Xiaomi przekształca swoją markę Poco w nową firmę.

W zeszłym roku Xiaomi wyprzedził OnePlus, wypuszczając na rynek potężny smartfon Pocophone F1 z procesorem Snapdragon 845 za jedyne 300 dolarów. Teraz, chińska firma ogłosiła, że jest przędzenie, że sub-brand off do zupełnie nowej firmy o nazwie Poco, zgodnie z TechCrunch. "Uważamy, że nadszedł czas, aby pozwolić Poco działać teraz samodzielnie," powiedział w oświadczeniu dyrektor wykonawczy Manu Kumar Jain. "Poco F1... pozostaje czołowym przeciwnikiem w swojej kategorii, nawet w 2020 roku."

Xiaomi jest czwartym co do wielkości producentem smartfonów na świecie i jest szczególnie popularny w Indiach. Podczas gdy w dużej mierze sprzedaje urządzenia z niskiego i średniego zasięgu, w 2018 roku uruchomił submarkę Poco, aby konkurować z wysokiej klasy smartfonami Samsung, OnePlus i innych. Jednakże, od czasu Pocophone F1, marka ma jeszcze do wprowadzenia innego smartfonu.

Xiaomi posiada również sub-marki Mi/Redmi, które stworzyło w celu sprzedaży smartfonów, komputerów, telewizorów i innych produktów w Europie i na innych rynkach. Marka ta pozostała jednak w firmie, podczas gdy wydaje się, że przeradza Poco w zupełnie nową firmę.

Szczegóły dotyczące marki lub jej przyszłych produktów są nadal nieznane, choć szef Poco Alvin Tse powiedział TechCrunch w 2018 roku, że Poco pracował na innych smartfonów i kategorii produktów. Nie jest również jasne, jakie zasoby (produkcja, marketing, itp.) nowa firma będzie dzielić z rodzicem.

Poco dołączy do zatłoczonego pola na stosunkowo trudnym rynku, który w ciągu ostatnich kilku lat niewiele się rozwinął. Sam Xiaomi produkuje obecnie więcej urządzeń klasy premium, takich jak K20 Pro i CC9, więc Poco będzie również konkurować z własnym rodzicem. Podobnie Huawei ma Honor od lat, podczas gdy Oppo przyniosło nam OnePlus, a ostatnio Realme.