Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Xiaomi's Pocophone F1 jest szalenie tani za to co oferuje

   
Xiaomi, chińska marka smartfonów znana z przystępnych cenowo smartfonów (i mnóstwa innych gadżetów) o ogromnej specyfikacji, wprowadziła na rynek nową markę. 

Nazywa się Pocophone, i przez wygląd swojego pierwszego telefonu, Pocophone F1, wydaje się, że uruchomi podobnie tanie telefony z jeszcze lepszych specyfikacji niż Xiaomi. 

Na powierzchni, Pocophone F1 jest tylko kolejnym klonem iPhone z systemem Android, z nacięciem na górze, i dość wąskie ramki po bokach. Z tyłu przypomina on OnePlus, z plastikową (lub aramidową, w zależności od wykończenia) osłoną i ustawionymi pionowo podwójnymi kamerami oraz czujnikiem linii papilarnych. 

Ale Pocofon zaskakuje pod względem stosunku kosztów do korzyści. Został on uruchomiony w Indiach w środę od 20.999 rupii ($301), co stanowi mniej niż jedną trzecią kosztów iPhone'a X lub Galaxy Note 9. A jednak, ma specyfikacje, które pasują lub nawet zaćmienie tych flagowych telefonów. 

Za tę cenę otrzymujesz 6,18-calowy ekran o rozdzielczości 2 246 x 1080 pikseli, procesor Snapdragon 845 (tak, ten sam, który posiada Note 9), 6 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci, kamerę tylną 12/5-megapikselową, 20-megapikselową kamerę selfie, baterię 4 000 mAh, czujnik linii papilarnych, technologię rozpoznawania twarzy w podczerwieni (co oznacza, że działa w ciemności). Ma również fajne małe smakołyki, których zazwyczaj nie ma w tanich telefonach, takie jak chłodzenie cieczą. 

Za 23 999 rupii (344$) otrzymujesz ten sam telefon, ale z 8GB pamięci RAM i 128GB pamięci. Za 28 999 rupii (415 dolarów) otrzymujesz 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci, a za 29 999 rupii (429 dolarów) otrzymujesz "Armoured Edition" telefonu, który również pakuje 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci, i jest wyposażony w aramidową obudowę z tyłu włókna.  

Podejście Pocophone'a wydaje się być bardzo podobne do OnePlus: Uruchomić niedrogi telefon, który pasuje do najlepszych psów w specyfikacji, i posypać trochę coś ekstra na górze, aby poczuć się jak prawdziwy okręt flagowy. Różnica jest jednak w cenie. Kiedy OnePlus 6 uruchomiony na początku tego roku, rozpoczął się od 529 dolarów dla modelu podstawowego, a górna wycieczka wynosiła 629 dolarów. To całkiem dobre w porównaniu z, powiedzmy, iPhone, ale Pocophone F1 jest jeszcze o wiele tańszy. 

Granted, Pocophone F1 jest nieco w tyle za OnePlus 6, jeśli chodzi o czyste specyfikacje, ponieważ ma nominalnie słabszy aparat i LCD zamiast ekranu AMOLED. I nie testowaliśmy jeszcze Pocophone F1. Z moich doświadczeń z innymi telefonami Xiaomi wynika, że są one nieco bardziej niechlujne niż telefony najlepszych marek; zobaczymy, czy dotyczy to również Pocophone. 

Pocofon F1 nie wydaje się zmierzać do Stanów Zjednoczonych, przynajmniej nie w tym momencie - w rzeczywistości, Xiaomi w ogóle nie wykonał ostatnio żadnych ruchów w tym kierunku. Ale jego pierwszy telefon jest imponujący, i będzie bardzo interesujące zobaczyć, co marka Pocophone robi dalej.