Gry

Najlepsze gry na Nintendo Switch

image

Od premiery konsoli Nintendo Switch minęło już trochę czasu, a więc pora wyciągnąć pierwsze wnioski. A co najważniejsze, aby się dowiedzieć - czy urządzenie jest warte swojej ceny?

Czym jest Nitendo Switch

Nintendo Switch to hybrydowa konsola do gier wideo. Hybrydowy oznacza, że może być używana w ruchu (system ma własny ekran dotykowy 720p 6,2 cala) oraz w domu. Można ją postawić na stacji dokującej (która jest w zestawie) i voila - otrzymujemy stacjonarną konsolę, która wyprowadza sygnał do telewizora w formacie 1080p. Joysticki (tutaj nazywane stożkami radości) są przymocowane do boków urządzenia, ale w domu można je podłączyć do specjalnego uchwytu (również w zestawie) lub po prostu podnieść. Sercem Switcha jest układ NVIDIA Tegra. To procesor, który jest nieco mocniejszy niż nowoczesne tablety. W porównaniu z konsolami poprzedniej generacji hybrydowy dekoder jest daleko do przodu, ale gorszy od innych konsol obecnej generacji.

The Legend of Zelda

Tto nieślubne dziecko kreskówek Skyrim i Hayao Miyazakiego. Zostajesz tu bohaterem magicznej legendy, rycerzem ze starych legend i ostatnią nadzieją królestwa.

Budzisz się ze snu w środku zniszczonego królestwa, mimo że wokół jest postapokalipsa pełna kwiatów i drzew. Wkrótce przyzwyczaisz się do lokalnej fauny w postaci rysunkowych goblinów i grzybów z marakasami i zdasz sobie sprawę, że nawet gigantyczne ślimaki lodowe z wąsami mogą powodować pieczenie. To nie jest dziecięca zabawa, po prostu świat jest tak jasny, kolorowy, naiwny, ale jednocześnie niezwykle okrutny - czasem potyczki z potworami przypominają w najprawdziwszym sensie Dark Souls. Wszystko co musisz zrobić to uratować to królestwo.

Super Mario Odyssey

Z czterech poprzednich gier 3D Mario, trzy należą do najlepszych gier wideo wszechczasów. Trudno powiedzieć, gdzie w Odysei kończy się przyjemność z oprogramowania, a zaczyna radość z gry. Chodzi o dualizm Switcha - niektóre poziomy lepiej przejść i obejrzeć na dużym telewizorze, inne wyglądają świetnie i są odtwarzane w trybie przenośnym. Istnieją ogromne, szeroko otwarte światy - piaskownice i bardzo małe skrzynki światów. Projekt jest dostosowany zarówno do możliwości zabrania całości ze sobą i pobawienia się w autobusie, jak i do opcji „wetknij ją w dok i umów się na pokaz przed zgromadzonymi znajomymi”. Bez względu na to, gdzie grasz. Trzeba przyznać, że ciekawie jest przemierzać bezkresną pustynię okrakiem pędzącego z pełną prędkością jaguara lub okrążać rafy koralowe i przepiękne leśne doliny w postaci nietoperza.

Mario + Rabbids Kingdom Battle.

Niespodziewanie dla wszystkich szalone króliki Ubisoft zdradziły Raymana i zaprzyjaźniły się z jego bezpośrednim konkurentem - Mario. Nikt by nie pomyślał, że zaoferowano nam strategię turową w stylu współczesnego XCOM. To tak, jakby nagle nakręcono kryminał lub dramat wojenny o stworach. Nauczenie dzieci nie tylko skakania i strzelania, ale także poruszania mózgiem to dobra rzecz, ale okazało się, że nawet weterani gatunku będą mieli gdzie zastosować swoje umiejętności.

Króliki podróżowały w czasie i przestrzeni i przypadkowo znalazły się w pokoju genialnej dziewczyny, która zaprojektowała hełm superfusion. Urządzenie może błyskawicznie połączyć dwa zupełnie różne obiekty: nowy obiekt (lub stworzenie) nabierze właściwości obu oryginalnych. Figlarne łapy natychmiast dotarły do zaawansowanych technologii i nadużyły ich. W tak prosty sposób zostaliśmy przeniesieni do głównej lokacji, gdzie wydarzyła się „puszysta” apokalipsa.