Jaka kierownica do Xbox 360 i One?

image

Gamepad Xbox 360 jest dość wszechstronny i nadaje się do gier dowolnego gatunku: strzelanek, gier walki, gier zręcznościowych, gier RPG. I oczywiście wyścigów. Jeśli chcesz jednak bardziej zanurzyć się w wyścigach, potrzebujesz kierownicy do gier na Xbox 360. Jest to osobne urządzenie symulujące prawdziwe sterowanie pojazdem.  Odmiany kierownic do wyścigów

Istnieje wiele symulatorów wyścigów dla tej konsoli: Need for Speed, Forza Horizon, Forza Motosport. Dlatego dla fanów tego gatunku kupowanie kierownicy do Xboksa 360 jest ze wszech miar wskazane. Jeśli weźmiemy pod uwagę główne opcje projektów i konfiguracji, można zauważyć następujące rodzaje kierownic:

• plastikowa forma, w którą wkładany jest kontroler z X Box 360 - to najłatwiejsza do zaimplementowania opcja, ale z minimum funkcji;

• pełnoprawny gadżet w postaci kierownicy (z reguły jest zamocowany na stole, ma wszystkie klawisze funkcyjne na panelu przednim - tył, start, a, b, x, y i tak dalej, ale są też opcje bezprzewodowe);

• kierownica z pedałami (funkcje tylnych zderzaków odpowiedzialnych za gaz i hamulec zostały przeniesione do osobnego urządzenia na nogi);

• sterownik ze skrzynią biegów to najbardziej złożone urządzenie z bogatym zestawem funkcji.

Wybór urządzenia powinien opierać się na budżecie i rodzaju gry. Kontrolery bezprzewodowe świetnie nadają się do grania przed telewizorem. A jeśli przy biurku komputerowym jest nieco miejsca, to lepiej wybrać model ze skrzynią biegów i pedałami.

Jaka jest najlepsza kierownica do konsoli Xbox 360?

Jeśli chodzi o same produkty, przy wyborze należy zwrócić uwagę na kompatybilność z dekoderem. Istnieje sporo gadżetów z portem USB i przyciskami, takimi jak XBox 360, które są jednak przeznaczone tylko na PC. Dlatego szukając kompatybilnych kierownic na Xbox 360, zwróć uwagę na produkty następujących producentów:

• Microsoft (100% zgodności, ponieważ jest to licencjonowany produkt oryginalny);

• Thrustmaster;

• HORI;

• Nitho;

• Topway;

• Artplays;

• Geniusz.

Thrustmaster Ferrari 458 Spider

Oczywiście przy takiej cenie trzeba iść na pewne ustępstwa w zakresie wyposażenia i produkcji. Tak więc Ferrari 458 Spider jest pozbawione sprzężenia zwrotnego siły i wibracji. Zamiast tego prosty powrót do położenia środkowego pozwala uniknąć poczucia całkowitego luzu w sterowaniu i umożliwia powrót kierownicy do położenia środkowego po zwolnieniu. Jakość wykonania jest przyzwoita, a kierownica wygląda dość solidnie. To samo dotyczy przycisków rozmieszczonych z przodu, które bardziej przypominają te z pierwszorzędnego gamepada niż kierownicy Ferrari, zwłaszcza że hałas, który emitują, rezonuje w pustej obudowie. Mimo to są dobrze rozmieszczone i odpowiadają w większości przyciskom kontrolera Xbox One.

Thrustmaster TMX Force Feedback

Solidna obudowa TMX Force Feedback wskazuje na najważniejsze aspekty i cechy kierownicy. Thrustmaster TMX jest odpowiedni dla wszystkich posiadaczy Xbox One i komputerów PC z systemem operacyjnym Windows. Wszystkie elementy mają matową powierzchnię. Komponenty są dostarczane z odpowiednimi trzema kablami, których podłączenie jest dziecinnie proste. Przyciski TMX Force Feedback są łatwe w obsłudze. Na kierownicy znajdziesz wszystkie przyciski, które znasz z kontrolera Xbox One. Do nawigacji masz również dostępny panel sterowania. Kierownicę można obrócić łącznie o 900 °. Podczas jazdy TMX Force Feedback okazuje się zaskakująco precyzyjny.

Logitech G920

G920 jest dostarczany w ogromnym czarno-niebieskim pudełku z zielonym paskiem. W skład zestawu wchodzą: kierownica z podstawą i dwoma zaciskami dociskającymi urządzenie do stołu lub specjalnego stojaka zapewniającego doskonałą stabilność; zespół pedałów (sprzęgło, hamulec i gaz) oraz wszystkie niezbędne przewody do podłączenia do konsoli lub komputera. Guziki i krzyżyk wykonane są z wysokiej jakości plastiku, przyjemnego w dotyku, który wygląda ładnie i funkcjonalnie. Logitech G920 ma zaledwie 27,5 centymetra średnicy, co z jednej strony sprawia, że samo urządzenie nie jest tak masywne, jak niektóre inne podobne gadżety na rynku, ale wciąż jest zauważalnie mniejsze niż kierownice spotykane w prawdziwych samochodach.