Nintendo Switch - nowa wersja

image

Konsola do gier Nintendo Switch ma już kilka lat. Podobnie jak poprzednie urządzenia tej firmy, wygląda niezwykle kontrowersyjnie - nowatorskie rozwiązania zmagają się z miernym sprzętem. Przyjrzeliśmy się wszystkim dotychczasowym informacjom na temat konsoli i sformułowaliśmy zalety i wady, które pomogą ci zdecydować, czy kupić Nintendo Switch, czy nie.

Dlaczego warto kupić Nintendo Switch

Konsola ma unikalny design. Nintendo Switch to zmieniająca się konsola. Może służyć jako konsola domowa lub jako przenośna platforma, którą zawsze możesz zabrać ze sobą. Nikt wcześniej tego nie zrobił. Nintendo znów poszło własną drogą - zamiast wyścigu zaproponowało unikalny projekt. Firma nie boi się ryzyka, a to zasługuje na szacunek. Dodatkowo uruchamia się efekt nowości: chcesz kupić nietypowe urządzenie i osobiście je przetestować. Nintendo po raz kolejny udało się wzbudzić szum: o konsoli mówi się wszędzie, wzbudza zainteresowanie ludzi. Jest to ewolucyjne rozwinięcie pomysłów Wii U, poprzedniej konsoli Nintendo. Jej joystick wyglądał jak przenośna konsola z 6,2-calowym ekranem, na której wyświetlane były dodatkowe informacje: karta do gry, zawartość ekwipunku bohatera i tym podobne. Teraz kontroler zamienił się w niezależny dekoder.

Cena Nintendo Switch

Zalecana cena Nintendo Switcha z kontrolerem to nieco ponad tysiąc złotych. A za te pieniądze dostajesz, jak już się dowiedzieliśmy, dwie konsole. Jednocześnie zestaw na przykład PlayStation 4 i PS Vita będzie kosztował znacznie więcej.

Nie musisz kupować do niej akcesoriów

Kupując Nintendo Switch, otrzymujesz od razu cały niezbędny zestaw do grania na konsoli. Wcześniej osobno sprzedawana była konsola w kieszonkowej formie, do której dokupuje się dodatkowo stację dokującą. Nintendo poradziło sobie pod tym względem - dostajesz wszystko na raz.

Nintendo Switch ma bardzo zaawansowane kontrolery

Joysticki Joy-Con wyposażone są w bardziej wyrafinowany DualShock 4 z PlayStation 4. Po pierwsze, mogą działać całkowicie niezależnie od siebie - nie trzeba kupować kolejnego joysticka do wspólnej zabawy. Po drugie, mają żyroskop, akcelerometr, a nawet kamerę termowizyjną do określania ruchu, kształtu, odległości od obiektów. Powinno to zdecydowanie urozmaicić rozgrywkę. Nie zapominajmy też o obsłudze NFC, która przyda się w przypadku figurek amiibo - plastikowych modeli czy kart popularnych bohaterów Nintendo. Wirtualne kopie tych figurek pojawiają się w obsługiwanych grach i zapewniają graczowi dodatkową broń i sprzęt. Twórcy obiecują również bardzo realistyczne wibracje joysticka. Na przykład podczas potrząsania Joy-Conem będzie to przypominać potrząsanie szklanką kostek lodu. Cóż, dla tych, którym to wszystko nie wystarczy, oferowany jest dodatkowy gamepad Switch Pro, który wygląda jak znajomy nowoczesny kontroler, taki jak model na Xbox One.

Rozmiar ekranu Nintendo Switch to 6,2 cala. Można powiedzieć, że to niewiele więcej niż tablet. Jednak nie zapominajmy, że joysticki są przymocowane po bokach i dodają kolejne 1,5-2 centymetry z każdej strony. Więc Switch nie zmieści się w żadnej kieszeni jak rodzina Nintendo 3DS.