Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Pocophone F1. Zwycięzca wśród smartfonów ze średniej półki cenowej

Xiaomi pocophone f1 to flagowiec ze średniej półki cenowej, który pojawił się na rynku smartfonów pod koniec 2018 roku. Propozycja japońskiego producenta wywołała małą rewolucję w środowisku geeków polujących na wszelkie nowinki w branży technologii komunikacyjnej. Wypuszczając wariant z większa pojemnością pamięci, jakim jest Pocophone F1 128gb, firma Xiaomi rzuciła rękawicę konkurencji, oferując produkt o wysokich parametrach technicznych za cenę niższą od jego odpowiedników marki Huawei, Samsung czy HTC.

Co takiego wyróżnia ten smartfon, że osiągnął on w krótkim czasie bardzo wysoką pozycję rynkową?

Swoją popularność Xiaomi F1 Pocophone zdobył przede wszystkim dzięki dobrej specyfikacji technicznej. Zamontowany w obudowie procesor Qualcomm wyposażony jest w układ Snapdragon 845 połączony z układem graficznym Adreno 630. Był to w chwili wypuszczenia do obiegu, najtańszy smartfon z taką konfiguracją procesora na rynku. Aby zapewnić niezmienną wydajność urządzenia, niezależnie od wzrostu temperatury, jaka występuje podczas obciążenia pracą kilku aplikacji, wprowadzono system chłodzenia cieczą Liquid Cool Technology.

Do wyboru są warianty pamięci RAM 6 lub 8 GB. Do przechowywania zasobów plików oraz użytkowych aplikacji, poszczególne modele Pocophone F1 Xiaomi mają wbudowane dyski UFS 2.1 o pojemnościach 64 GB, 128 GB lub 256 GB. Użytkownicy potrzebujący większej pojemności do gromadzenia danych, mogą ją rozszerzyć dodatkowo dyskiem zewnętrznym, ale kosztem karty SIM.

Xiaomi Pocophone F1. Antutu test

Amatorzy smartfonowej branży, chętni nabyć każdy nowy produkt wyprzedzający w rozwoju starsze modele, nie kupują w ciemno. Opisy przedstawione na stronach producentów nie zawsze są miarodajne, ponieważ każda pliszka swój ogonek chwali. Aby sprawdzić poziom funkcjonalności produktu, doświadczony geek poddaje go testom za pomocą jednego ze specjalnie do tego celu napisanych programów. Jednym z nich jest darmowa aplikacja Antutu od firmy Benchmark. Po przeprowadzonych w rankingu Benchmark testach na wielu popularnych smartfonach, Xiaomi Pocophone F1 128gb uplasował się w pierwszej dziesiątce na szóstym miejscu. Smartfon ten znalazł miejsce w czołówce zaraz za telefonem Xiaomi Mi Mix 3 i tuż przed Nubią Z 18. Model uzyskał ogółem 9,5 punkta w skali dziesięciostopniowej, a 8 punktów za samą tylko wydajność sprzętową.

Smartfon Xiaomi

Pocophone F1. Opinie użytkowników

Na forach internetowych dominują pozytywne komentarze na temat tego smartfona od Xiaomi. Mimo to, jest pewien odsetek opinii zwracających uwagę na pewne niedostatki w zasobach Pocophone F1. NFC jest niewątpliwie jedną z nich. Dla osób przyzwyczajonych do płatności za pomocą telefonu lub używania telefonu jako karty zbliżeniowej w środkach komunikacji miejskiej, brak tego modułu może zniechęcać do zakupu modelu. Innym wytykanym mankamentem jest dość dużych rozmiarów notch, uniemożliwiający podgląd powiadomień na górnej belce wyświetlacza. Zwolennicy doceniają natomiast bardzo szybki procesor, płynne działanie, przestronny ekran i oczywiście niewygórowaną cenę.

Pocophone F1 armoured edition

Decydując się na zakup Pocophone F1 warto trochę dopłacić i wybrać wariant z serii armoured edition, którego tylna część obudowy została wykonana z materiału Kevlar. Tworzywo to jest obecnie jednym z najbardziej wytrzymałych na działania chemiczne i fizyczne polimerów na świecie. Kevlar jest ponad pięć razy lżejszy od stali, a obudowy sporządzone z tego materiału spełniają tę samą funkcję ochronną co futerały stalowe. Pocophone F1 Kevlar oferowany jest w wariantach 6 GB i 128 GB RAM.

Pocophone F1 - cena

Biorąc pod uwagę zaawansowanie technologiczne procesora, wydajność baterii oraz płynną pracę, smartfon nie odbiega jakością od droższych modeli tego typu polecanych przez inne wiodące marki. Ceny Xiaomi Pocophone F1 128gb wahają się w przedziale od około 1500 do 2000 złotych. Xiaomi Pocophone F1 6/64gb można zakupić za kwotę od około 1250 do 1400 złotych. Telefony dostępne są w kolorach czerwonym, stalowym niebieskim oraz grafitowym czarnym.