Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Pocophone F2. Kolejna rewolucja czy kosmetyczny zabieg na Xiaomi F1?

Fora dla amatorów nowinek technologicznych huczą od spekulacji na temat wyglądu i zawartości zapowiadanego przez firmę Xiaomi smartfona Pocophone F2. Zdania geeków na temat usprawnień są podzielone. Entuzjaści oczekują kolejnej bomby, jaką było ukazanie się na rynku modelu F1 oraz zaskakujących innowacji. Ci podchodzący z większą rezerwą twierdzą, że poprawka dotyczyć będzie zapewne jedynie zmniejszenia notch-a z wersji F1 i może wzbogacenia nowszej wersji o moduł NFC.

Jaki jest F1, a jaki ma być Xiaomi Pocophone F2? Kiedy można spodziewać się premiery?

Xiaomi F1 to był strzał w dziesiątkę

F1 pojawił się na rynku przenośnych urządzeń multimedialnych pod koniec 2018 roku, czyniąc na nim niemałe zamieszanie. Firma Xiaomi rzuciła wyzwanie konkurencji, proponując konsumentom smartfon z potężną bazą procesową pod obudową, w średnio-półkowej cenie. Starszy brat nienarodzonego jeszcze Pocophone Xiaomi F2 został wyposażony w niezwykle wydajny procesor Snapdragon 845 współpracujący z procesorem graficznym Adreno 630. Do tego w 6 GB pamięci RAM i 64 GB szybkiej masowej pamięci UFS 2.1 a w niektórych wersjach i większej -128 GB lub 256 GB. Objętość pamięci na gromadzenie danych w F1 można dodatkowo zwiększyć wprowadzając moduł zewnętrzny w jedną z wnęk dual SIM.

Długodystansowy F1

Istotną zaletą Pocophone F1 jest bateria 4000 mAh, dzięki której standardowo pracujący telefon jest w stanie przetrwać do dwóch dni na jednym ładowaniu. Obszerny wyświetlacz z imponującą grafiką wbudowany jest w szczupły futerał z tworzywa sztucznego. Urządzenie wyposażono również w czytnik linii papilarnych i kamerę ze sprawnym systemem rozpoznawania twarzy działającym również w nocy.

Liquid Cool Technology, obudowa z kevlaru, ale ten notch...

Aby szybka i płynna praca procesora nie była hamowana przegrzaniem, producent wyposażył F1 w system chłodzenia cieczą Liquid Cool Technology. Wszystko to za cenę około 1500 złotych, co w momencie wypuszczenia na rynek Xiaomi F1 było niebywale atrakcyjne w stosunku do cen modeli tej klasy konkurencyjnych marek. Płacąc nieco więcej, można nabyć model z obudową wykonaną z kevlaru. Jest to polimerowe tworzywo, niezwykle odporne na działanie czynników chemicznych i mechanicznych. Futerał z kevlaru sprawdza się tak samo dobrze jak wykonany z metalu, a jest przy tym ponad pięć razy lżejszy od stalowego. Znakomita grafika, długodystansowa bateria oraz płynność działania wskazują, że jest to model dla miłośników gier, ale… ma potężny notch.

Cechy Xiaomi Pocophone

Wady wersji F1

Xiaomi F1, według testów Antutu uzyskał bardzo wysokie noty. Śledząc fora internetowe można zauważyć, że ponad 70 procent opinii to komentarze pozytywne, 20 procent neutralne, a około 6 procent to komunikaty wyrażające niezadowolenie. Najczęściej wytykaną wadą jest pasek notcha na górnej belce wyświetlacza, zasłaniający między innymi pogląd powiadomień i poziom naładowania baterii. Ten mankament najbardziej drażni geeków. Za drugie istotne niedociągnięcie uznali użytkownicy F1 brak NFC. Moduł ten umożliwia między innymi płatności telefonem oraz używanie aparatu w zastępstwie karty miejskiej w środkach komunikacji publicznej.

Pocophone Xiaomi F2. Młodszy brat F1 pozbawiony notcha

Na platformie YouTube obejrzeć można interesujący render, przedstawiający korpus oraz możliwości zapowiadanego smartfona. Barwna prezentacja sprawia, że ciekawość amatorów nowych gadżetów rośnie. Na filmie widać aparat wyposażony w małą łezkę w miejscu notcha, co już jest małą zachętą na przyszłość. Dane techniczne wyświetlane w renderze wskazują, że procesorowe serce urządzenia będzie powtórką z F1. Nawet jeśli tak będzie, to firma Xiaomi nie wypuści raczej lekko zmodyfikowanego zewnętrznie bliźniaka, bo ten nie powtórzy sukcesu F1 i może okazać się rozczarowaniem. Coś będzie musiało konsumentów przyciągnąć. Czy firma postawi na optymalizację sterowników, postęp w dziedzinie chłodzenia, lepszy aparat czy NFC, przekonamy się wtedy, kiedy Pocophone F2 pojawi się na rynku.

Pocophone F2. Premiera już wkrótce

Premierowy pokaz modelu ma się odbyć pod koniec lutego na targach Mobile World Congress w Barcelonie. Do sprzedaży smartfon ma trafić w maju 2019 roku. Przewidywany koszt zakupu Xiaomi Pocophone to 450 USD. F1 był strzałem w dziesiątkę, jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości. Pocophone F2 powinien być od niego lepszy i również wart swojej ceny.