Pad do PC – Ranking

image

Różne gamepady i inne kontrolery mogą przypaść do gustu różnym typom graczy, w zależności od budżetu, gustu i wybranej platformy. Niezależnie od tego, czy używasz Nintendo Switch, PS4, Xbox One, czy komputera, podpowiemy ci jak wybrać odpowiedni kontroler dla siebie.

Nie możesz grać w gry wideo bez dobrego systemu sterowania. Możesz korzystać z klawiatury i myszy do gier strategicznych. Może nie masz nic przeciwko używaniu ekranu dotykowego do układania puzzli. Jednak większość gier działa najlepiej z jakąś formą dedykowanego kontrolera. Dlatego każda większa konsola do gier jest wyposażona w gamepada i wszystkie można podłączyć do komputera.

Jeśli głównie chcesz grać w gry na swoim komputerze, powinieneś, zainwestować w Pada. Nie ma nic złego w graniu w Fortnite lub Overwatch z obecną myszą i klawiaturą, ale znacznie efektywniejsze jest używania Pada.

Jeśli masz konsolę PlayStation 4 lub Xbox One albo korzystasz z kontrolera Switch Pro dla Nintendo Switch, masz już gamepada, którego możesz używać na swoim komputerze. Wszystkie te kontrolery cechują się solidną jakością wykonania i niezawodną kompatybilnością z komputerem (z niektórymi programami lub adapterami wymaganymi dla gamepadów Nintendo i Sony).

Kontroler bezprzewodowy Xbox jest kompatybilny z dowolnym komputerem z systemem Windows 10 jako kontroler przewodowy; wystarczy podłączyć go do portu USB i można zacząć się nim bawić. Jeśli kontroler pochodzi z konsoli Xbox One S lub Xbox One X, lub jest to po prostu nowszy model kontrolera Xbox (panel wokół przycisku przewodnika będzie matowy, a nie błyszczący), można go sparować bezprzewodowo z komputerem przez Bluetooth. Jeśli chcesz używać więcej niż jednego gamepada Xbox lub jeśli masz starszy kontroler bezprzewodowy Xbox bez Bluetooth, możesz użyć adaptera bezprzewodowego Xbox, aby podłączyć do komputera do ośmiu gamepadów naraz, bez konieczności parowania przez Bluetooth.

Gamepad PS4, DualShock 4, może również współpracować z komputerem za pośrednictwem połączenia USB lub Bluetooth. Sony przez krótki czas oferowało adapter USB DualShock 4 do komputerów PC, ale teraz trudno go znaleźć w sklepach. Jeśli chcesz grać głównie w gry Steam, to oferuje on opcję obsługi konfiguracji PlayStation w ustawieniach kontrolera, która powinna sprawić, że będzie działał jak gamepad Xbox. W przeciwnym razie musisz zainstalować program o nazwie DS4Windows. Alternatywnie, bezprzewodowy adapter USB 8Bitdo może pełnić tę samą funkcję i współpracuje z innymi kontrolerami bezprzewodowymi oprócz DualShock 4.

Joy-Cons konsoli Nintendo Switch może również łączyć się z komputerem. Jednak chociaż są świetne na Switchu, nie gwarantują tak wygodnego sterowania kierunkowego, jak kontroler bezprzewodowy Xbox lub DualShock 4. Zamiast tego, po stronie Nintendo zalecamy kontroler Switch Pro. To potężny i wytrzymały konwencjonalny gamepad, który może współpracować z komputerem, dzięki opcji obsługi konfiguracji Switch Pro w menu ustawień kontrolera Steam (są to dwie opcje poniżej obsługi konfiguracji PlayStation).

Inne pady do PC to:

1. Gamepad MSI Bezprzewodowy / Przewodowy

2. Gamepad Trust GXT 545

3. Gamepad Genesis P58

4. Gamepad PDP XO Pad przewodowy

5. Gamepad Esperanza EG102