Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Xiaomi Pocophone F1 - opinie użytkowników

Sprzedaż Xiaomi Pocophone F1 rozpoczęto w drugiej połowie sierpnia 2018 roku. W dość krótkim czasie model ten okazał się hitem wśród smartfonów ze średniej półki cenowej. Zamiarem inżynierów projektujących F1 było wyposażyć telefon w najnowsze i sprawdzone w praktyce rozwiązania technologiczne. Już po dwóch miesiącach od pojawienia się w sklepach ze sprzętem elektronicznym, telefon stał się prawdziwym hitem, wyprzedzając w ilości sprzedanych modeli nawet najbardziej popularne flagowce.

Co sprawiło, że klienci wybierali właśnie Pocophone F1? Opinie klientów uzasadniają ten fenomen.

Test Antutu

Polujący na nowości w świecie urządzeń mobilnych świadomi użytkownicy nie polegają jedynie na charakterystykach poszczególnych modeli udostępnianych przez producenta. Zanim zdecydują się nabyć świeżo wypuszczony smartfon, kilkakrotnie zapoznają się z parametrami technicznymi urządzenia. Opisy dotyczące produktów formułowane na stronach internetowych marek nie zawsze są miarodajne. Uwypuklają mocne strony, jedynie wzmiankując o słabych lub po prostu je pomijając. Najlepszą metodą weryfikacji są próby sprawności i takim został poddany Pocophone. Opinie geeków wskazują, że najbardziej wiarygodnym źródłem testowym jest aplikacja Antutu.

Ranking Benchmark

Po przeprowadzeniu testów na grupie popularnych telefonów włącznie ze smartfonem F1, firma Benchmark sporządziła ranking według wskazań aplikacji. W rankingu Benchmark Antutu, Xiaomi F1 znalazł się w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych modeli. Za samą tylko wydajność model otrzymał 8 punktów, a w kategorii ogólnej 9,5. Poco wyprzedził smartfon Nubia Z 18 i uplasował się tuż za flagowcem Xiaomi Mi Mix 3.

Test Pocophone F1

Zalety Xiaomi F1

Według użytkowników ogromną zaletą F1 jest jego wydajność i płynne przechodzenie z jednej aplikacji do drugiej. Telefon nie zawiesza się nawet podczas najbardziej intensywnej pracy. Nie ulega również przegrzaniu dzięki zastosowaniu wewnątrz urządzenia, nowoczesnej technologii chłodzenia cieczą Liquid Cool Technology. Za imponującą wydajność odpowiedzialny jest procesor Snapdragon 845 i układ graficzny Adreno 630. Telefon posiada 6GB pamięci RAM, a w podstawowym wariancie 64 GB do gromadzenia danych. Za dopłatą można zakupić model w obudowie z Kevlaru. Materiał ten cechuje odporność na wpływy środków chemicznych i zgniecenia podobne do stali, jest jednak od stali ponad pięciokrotnie lżejszy. Zapaleni gracze twierdzą, że na telefonie można grać intensywnie przez osiem godzin bez ładowania. Dzieje się tak ze względu na wbudowaną do smartfona baterię o objętości 4000 mAh.

Wady Pocophone F1

70% opinii na forum internetowym MGSM to pozytywne komentarze na temat Xiaomi F1. 20% użytkowników ma do smartfona stosunek neutralny, a około 6% uwypukla jego wady. Największa wadą jest według korzystających z modelu, umieszczony na górnej belce ekranu notch. Notch zasłania pasek powiadomień oraz utrudnia kontrolę stanu naładowania baterii. Kolejną wadą jest brak modułu NFC. Urządzenie to pozwala korzystać z telefonu do płatności przez terminale, wypłacać pieniądze z bankomatu, a także używać smartfona w zastępstwie karty miejskiej np. w środkach komunikacji publicznej.